19 фебруар 2012

Lyon nastavlja sa posrtanjem

Današnjim susretima nastavljeno je odigravanje 24. kola u okviru fudbalskog prvenstva Francuske, a u popodnevnom terminu odigrane su dvije utakmice.

Derbi susret dva slavna francuska kluba igran je na stadionu Chaban Delmas u Bordeauxu, gdje je istoimeni domaćin dočekao ekipu Olympique de Lyona.

Žirodinci su poveli četiri minute prije odlaska na odmor golom Yoana Gouffrana. Do kraja susreta Bordeaux je uspio sačuvati prednost, iako su Lavovi bili opasnija ekipa.

U drugom susretu su snage odmjerili najtrofejniji francuski klub St. Etienne i Rennes. Domaći su poveli golom Mignota u 24. minuti, a pri rezultatu od 1:0 se i otišlo na odmor.

Batlles je u 53. minuti povisio prednost St. Etiennea na 2:0. Tačku na i na pobjedu domaćih stavio je Sako u 67. minuti utakmice za 3:0, a konačnih 4:0 bilo je djelo Gradela u 78. minuti.